международная шкала аварий атомных электронстанций

международная шкала аварий атомных электронстанций
tarptautinė atominių elektrinių avarijų skalė statusas T sritis fizika apibrėžtis 1990 m. Tarptautinės atominės energetikos agentūros patvirtinta branduolinių avarijų septynių lygių skalė: 1 ir 2 lygiai yra susiję su techninio pobūdžio gedimais, dėl kurių sutrinka atominės elektrinės veikimas. Avarijos pasekmės likviduojamos atominės elektrinės teritorijoje. Radioaktyviosios medžiagos į aplinką nepatenka. 3 lygis atitinka pavojingą įvykį. Radioaktyviosios medžiagos patenka į aplinką. Didžiausios žmonių apšvitos dozės yra dešimtųjų mSv dalių eilės. 4 lygis atitinka atominės elektrinės avariją dėl įrangos gedimo. Radioaktyviosios medžiagos patenka į aplinką. Atominės elektrinės darbuotojų apšvitos dozės gali būti 1 Sv eilės, o gyventojų – keli mSv. 5 lygis atitinka atominės elektrinės avariją, galinčią turėti pavojingų padarinių, kai į aplinką patenka nuo šimtų iki tūkstančių TBq ¹³¹I. Būtina iš dalies įgyvendinti avarijos padarinių likvidavimo planą. 6 lygis atitinka pavojingąją avariją. Į aplinką patenka nuo kelių tūkstančių iki dešimčių tūkstančių TBq ¹³¹I ir būtina įgyvendinti visą avarijos padarinių likvidavimo planą. 7 lygis atitinka didžiąją avariją, kai, suirus branduoliniam reaktoriui, į aplinką patenka didelis ilgaamžių ir trumpaamžių izotopų kiekis, iš jų daugiau kaip šimtas tūkstančių TBq ¹³¹I. Radionuklidai pasklinda už šalies, kurioje įvyko avarija, sienų ir gali turėti itin žalingą poveikį žmonių sveikatai. atitikmenys: angl. international nuclear power plant accident scale rus. международная шкала аварий атомных электронстанций, f šaltinis Jonizuojančiosios spinduliuotės ir radiacinės saugos terminų žodynas : 336 terminai lietuvių k., anglų k., prancūzų k., vokiečių k., rusų k. / Vytautas Valiukėnas, Eglė Makariūnienė, Gendrutis Morkūnas ; Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. Radiacinės saugos centras. – Vilnius : Bendros įm. UAB "Litimo" l-kla, 1999

Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas). 2015.

Игры ⚽ Поможем написать реферат

Look at other dictionaries:

  • international nuclear power plant accident scale — tarptautinė atominių elektrinių avarijų skalė statusas T sritis fizika apibrėžtis 1990 m. Tarptautinės atominės energetikos agentūros patvirtinta branduolinių avarijų septynių lygių skalė: 1 ir 2 lygiai yra susiję su techninio pobūdžio gedimais,… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

  • tarptautinė atominių elektrinių avarijų skalė — statusas T sritis fizika apibrėžtis 1990 m. Tarptautinės atominės energetikos agentūros patvirtinta branduolinių avarijų septynių lygių skalė: 1 ir 2 lygiai yra susiję su techninio pobūdžio gedimais, dėl kurių sutrinka atominės elektrinės… …   Lithuanian dictionary (lietuvių žodynas)

Share the article and excerpts

Direct link
Do a right-click on the link above
and select “Copy Link”